Jak wybrać odpowiednie dodatki do łazienki?

Jak wybrać odpowiednie dodatki do łazienki?

Trzeba przyznać, że wybór dodatków łazienkowych może być trudniejszy niż tych do salonu czy sypialni. Poza tym musisz wiedzieć, że ze względu na ograniczony metraż, często musimy tu używać przedmiotów nie tylko ładnych, ale również funkcjonalnych. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, który dotyczy tego, w jaki sposób powinniśmy odpowiednio dobierać akcesoria do łazienki. Przeczytaj go koniecznie!

Akcesoria łazienkowe – jak je dobrać, żeby dodać uroku naszej łazience?
Zacznijmy od tego, że przede wszystkim akcesoria łazienkowe kojarzą się ze stojakiem na papier toaletowy oraz kubkiem i mydelniczką. Musisz jednak wiedzieć, że diabeł tkwi w szczegółach, więc jeśli dobrze je dobierzemy, możemy stworzyć w łazience swoje małe królestwo! Generalnie rzecz ujmując najważniejsza zasada, to dobierać wszystko tak, aby poszczególne elementy do siebie pasowały. Pojawia się jednak pytanie: od czego zacząć?
Najpierw policz metry!!!
Przede wszystkim, jeśli masz niewielką łazienkę, nie zastawiaj jej zbędnymi przedmiotami, bo będzie sprawiała wrażenie, jakby była zagracona. Musisz wiedzieć o tym, że optycznie powiększą ją z kolei jasne kolory, a także „lekkie” akcesoria, np. szklane. Natomiast na dużej przestrzeni możemy bardziej rozwinąć skrzydła i wyposażyć ją również w przedmioty czysto dekoracyjne. Generalnie rzecz ujmując idealny klimat do relaksu w wannie pomogą stworzyć zapachowe świece czy kwiatowe suszki.
Koniecznie znajdź swój styl!!!
Poza tym na początku zastanów się, jaki klimat chcesz stworzyć w swojej łazience. W przypadku, gdy nie możesz pozwolić sobie w tej chwili na remont, a tylko na wyposażenie jej w nowe akcesoria, postaraj się jak najlepiej je ze sobą skomponować. Może lubisz naturalne materiały? Jeśli tak to nawiąż do stylu eko, kupując zamiast plastikowego, wiklinowy kosz na bieliznę oraz koszyki na kosmetyki z podobnych, naturalnych materiałów. Wystarczy do tego kubek i mydelniczka z tworzywa przypominającego wyglądem kamień - wszystko utrzymane w stonowanych barwach ziemi. Musisz wiedzieć, że podobnie możesz dobrać dodatki w stylu glamour, prowansalskim czy vintage. Po prostu baw się konwencją, ale pamiętaj, żeby nie łączyć elementów, które zupełnie do siebie nie pasują , np. plastikowych wieszaków z wikliną.
Postaw na odpowiednie lustro – to bardzo ważne!
Warto wspomnieć także o tym, że odpowiednie lustro optycznie powiększy pomieszczenie, więc pamiętajmy o tym, urządzając łazienkę. Okazuje się, że nawet na niewielkiej przestrzeni pokuśmy się o duże lustro lub powieśmy dwa na przeciwległych ścianach, a zyskamy dodatkowe metry.

Na naszej stronie dowiesz się jakie są akcesoria łazienkowe, które warto zakupić do swojej łazienki. Zapraszamy do czytania!
bateria łazienkowa w pekado.pl

Adres: Ułańska 1, Poznań

Tel: 800 312 990

Mail: kontakt@anae.pl