Jaki akcesoria do łazienki kupić?

Jaki akcesoria do łazienki kupić?

Trzeba przyznać, że aby łazienka była w pełni funkcjonalna, nie wystarczy tylko wanna czy dobra kabina prysznicowa. Jednak ze względu na wygodę należy dokupić zestaw akcesoriów, które oczywiście nie zawsze będą potrzebne wszystkie i nie zawsze każdy typ da się zgrabnie połączyć z wystrojem wnętrza, ale warto rozważyć przynajmniej kilka opcji. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego, które akcesoria do łazienki warto dokupić. Przeczytaj go koniecznie!
Stojący dozownik do mydła, niezbędny w wyposażeniu Twojej łazienki!
Zacznijmy od tego, że to właśnie dzięki niemu można zrezygnować z niehigienicznych mydeł w kostce, pozbyć się zarastających szybko mydlanym osadem mydelniczek, zwiększając funkcjonalność, estetykę i higienę wnętrza. Stojący dozownik do mydła - najtańszy, z tworzywa, można kupić już za mniej niż 10 złotych, ale nie są to produkty wysokiej jakości. Oczywiście ładne, szklane z wykończeniem stalowym i trwałym mechanizmem nie są wiele droższe, bo to koszt kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Jednak najdroższe są modele designerskie o nowoczesnych projektach, które mogą kosztować nawet ponad 100 złotych. Oczywiście w tym przypadku jednak nie można założyć z góry, że również mechanizm dozujący jest wysokiej jakości. Poza tym opcją są też nowoczesne dozowniki bezdotykowe.
Wiszący dozownik do mydła
Jeżeli chodzi o wiszący dozownik do mydła to świetnie sprawdza się przy małych umywalkach, gdzie zwyczajnie nie da się postawić najprostszego dozownika. Dlatego warto pamiętać, aby przy wyborze wiszącego dozownika skupić się przede wszystkim na jego trwałości – stalowe dozowniki są pod tym względem lepsze od tych wykonanych z tworzywa, jednak specyficzna estetyka sprawia, że nie w każdym wnętrzu dobrze się prezentują. Musisz wiedzieć o tym, że wiszące dozowniki do mydła zwykle napełnia się od góry, należy więc pamiętać, aby montując je np. pod szafką lub lustrem, zostawić odpowiednio dużo przestrzeni.
Dozownik do mydła mocowany w blacie
Generalnie rzecz ujmując, w przypadku tych modeli ponad blat wystaje jedynie przycisk i rurka zlewająca porcję mydła, a napełnianie odbywa się albo przez demontaż przycisku, albo przez napełnienie zbiornika pod blatem. Oczywiście estetycznie jest to bardzo proste rozwiązanie, ale kosztowne i dość trudne do zamocowania w przypadku małych łazienek, gdzie powierzchnia blatu może być niewystarczająca, aby ukryć zbiornik podblatowy.
Wieszaki kąpielowe
Przede wszystkim stosuje się je w małych łazienkach, gdzie nie ma miejsca na odłożenie zmiany odzieży lub ręcznika. Poza tym wieszak taki pozwala na odwieszenie szlafroka lub kosmetyczki. Rzecz jasna do wyboru są różne sposoby mocowania (od niezbyt trwale przylegających do powierzchni przyssawek, przez mocną taśmę dwustronną, aż po najpewniejsze kołki).

Na naszej stronie dowiesz się jakie są akcesoria łazienkowe, które warto zakupić do swojej łazienki. Zapraszamy do czytania!
bateria łazienkowa w pekado.pl

Adres: Ułańska 1, Poznań

Tel: 800 312 990

Mail: kontakt@anae.pl